Lai sniegtu ieguldījumu pierādījumos balstītu lēmumu pieņemšanai par izglītības sistēmas attīstību un stratēģisko izglītības attīstības mērķu sasniegšanu, kā arī radītu jaunas zināšanas un praktiski lietojamus risinājumus izglītības iestādes, pašvaldības un valsts mērogā, Latvijas Zinātnes padome, pamatojoties uz Ministru kabineta 2018. gada 4. septembra noteikumu Nr. 560 “Valsts pētījumu programmu projektu īstenošanas kārtība” 17. punktu, izsludina Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts pētījumu programmas “Izglītība” 2023.–2026. gadam (turpmāk – programma) projektu pieteikumu otro atklāto konkursu.
Projektu pieteikumu otrais atklātais konkurss tiek organizēts atbilstoši Ministru kabineta rīkojuma Nr. 567 “Par valsts pētījumu programmu “Izglītība”” (turpmāk – MK rīkojums) mērķiem, lai nodrošinātu MK rīkojuma 5.3. apakšpunktā noteiktā programmas mērķa un uzdevuma izpildi:
- Veidot pedagogu, izglītības iestāžu vadības un pašvaldību izglītības speciālistu kapacitāti efektīvu pārmaiņu un inovāciju vadībai, izglītības iestādes snieguma pilnveides nodrošināšanai, izglītības kvalitātes vadībai un skolēncentrētas pieejas nostiprināšanai. Mērķa īstenošanas uzdevums ir pedagogu, izglītības iestāžu vadības un pašvaldību izglītības speciālistu domāšanas un rīcības modeļu (tai skaitā uzskatu, pārliecību, vērtību) izpēte un profilu izveide, risinājumu izstrāde to attīstībai un pilnveidošanai.
Projektu konkursa ietvaros plānots finansēt vienu projektu, kura maksimālais finansējums - 500 005 eiro un minimālais projekta finansējums – 300 000 eiro.
Interesentiem ir iespēja iepazīties ar konkursa nolikumu un dalības nosacījumiem LZP tīmekļa vietnē: https://bit.ly/4cxxv5E
Projektu konkursam aicinām pieteikties līdz 2024. gada 24. jūlija plkst.16.59. Projekta konkursā var piedalīties Latvijas Republikas zinātniskās institūcijas, kas reģistrētas Zinātnisko institūciju reģistrā un kas atbilst pētniecības organizācijas definīcijai. Kā sadarbības partneris var piedalīties arī valsts institūcija, kurai zinātniskās darbības veikšana ir noteikta ar ārējo tiesību aktu, nolikumā vai statūtos.