Starptautiskā programma
Starptautiskā programma
EUREKA klasteru programma
EUREKA ir starptautiskās sadarbības tīkls, kuru 18 valstis izveidoja 1985. gadā, lai sekmētu Eiropas rūpniecības un ekonomikas konkurētspēju pasaules tirgū. Kopš tā laika EUREKA ir paplašinājusies, iekļaujot vairāk nekā 45 valstis Eiropā un ārpus tās, kurām ir vienādi mērķi un kurām ir pieejams nacionālais finansējums organizācijām, kuras vēlas piedalīties dažādās EUREKA programmās. Latvija ir pilntiesīga programmas dalībvalsts kopš 2000. gada.
Sīkāka informācija EUREKA mājaslapā.
Viena no EUREKA programmām ir EUREKA Klasteru programma. EUREKA Klasteru programmā kopumā ir ietverti pieci klasteri – Xecs, SMART, ITEA4, Eurogia2030, Celtic-Next. Latvijas dalībnieki var iesaistīties jebkurā klasterī, bet Latvija aktīvi atbalsta Xecs un SMART.
Xecs klasteris
Xecs ir EUREKA klasteris, kas īpaši izstrādāts, lai paātrinātu ilgtspējīgas rūpnieciskās inovācijas tempu elektronikas komponentu un sistēmu (Electronics Components & Systems; ECS) kopienā. Xecs veido un vada EUREKA sadarbībā ar trīs ECS asociācijām – AENEAS, Inside un EPoSS.
Xecs atbalsta projektus, kas ir saistīti ar ECS, kā arī ar mikro un nanoelektroniku balstītām sistēmām un lietojumprogrammām. Projektos var piedalīties mazie un vidējie uzņēmumi, lielie uzņēmumi, kā arī universitātes un zinātniskie institūti.
Detalizēta informācija par programmas mērķiem un atbalstāmajām darbībām ir pieejama Xecs ceļvedī “ECS Stratēģiskā pētniecības un inovāciju programma” (ECS Strategic Research & Innovation Agenda).
Klastera dalībvalstis: Austrija, Beļģija, Kanāda, Čehija, Dānija, Somija, Francija, Vācija, Ungārija, Īrija, Izraēla, Latvija, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Dienvidkoreja, Spānija, Zviedrija, Šveice, Turcija, Lielbritānija
Sīkāka informācija Xecs mājaslapā.
Brošūra -
SMART klasteris
SMART klastera galvenā tēma ir ražošana un kā izmantot inovācijās tās attīstībā un uzlabošanā (Advanced Manufacturing). SMART misija ir veicināt Eiropas ražošanas nozaru konkurētspēju, izaugsmi un pievilcību, veicinot inovāciju piesaisti ražošanas attīstībai. Projektos var piedalīties mazie un vidējie uzņēmumi, lielie uzņēmumi, kā arī universitātes un zinātniskie institūti.
Klastera dalībvalstis: Austrija, Beļģija, Kanāda, Čehija, Somija, Francija, Vācija, Ungārija, Īrija, Latvija, Luksemburga, Portugāle, Slovēnija, Dienvidkoreja, Spānija, Zviedrija, Šveice, Turcija, Lielbritānija.
Sīkāka informācija SMART mājaslapā.
Kontaktinformācija: